O nas

Restauracja została założona w 1993 roku. Serwowane potrawy są inspirowane kuchnią regionalną. Całoroczny, utrzymany w góralskim stylu lokal może pomieścić 280 osób. Obiekt oddalony jest od ścisłego centrum miasta o około 2 km. Restauracja znajduje się w pobliżu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Kopę.

Naszymi gośćmi byli między innymi:

Andrzej Duda

Andrzej Duda w Restauracji u Ducha Gór

Restauracja podtrzymująca polską tradycję regionu. Było mi miło odwiedzić to miejsce. Będąc w Karpaczu z pewnością ponownie odwiedzę Ducha Gór.

Robert Makłowicz

Robert Makłowicz w Restauracji u Ducha Gór

Wygląd restauracji przyciąga uwagę i reprezentuje lokalne rękodzieło. Jedzenie bardzo smaczne i podane elegancko: zupa podana w podgrzewanym kociołku, przystawki i dania główne na drewnianych misach.

Adam Małysz

Adam Małysz w Restauracji u Ducha Gór

Najlepsza restauracja w Karpaczu mila profesjonalna obsluga dania smaczne bardzo duze porcje niesamowity klimat wnetrza nigdy nie zjem wiecej w pseudo restauracjach w centrum Karpacza tylko U Ducha Gór.

Marcin Daniec

Marcin Daniec w Restauracji u Ducha Gór

Świetne żeberka. Nie ma co dodać. Polce lizać. Bardzo przyjemne wnętrze no i oczywiście jedzenie bo o to tutaj chodzi, wszystko podane na cudownych drewnianych talerzach, a smak wart grzechu.

Sala Główna

W głównej sali znajduje się bar, gdzie nasz barman serwuje piwo z beczki lub bardziej wyszukane drinki. W tej sali wita nas Duch Gór, którego legenda sięga średniowiecza.

Sala Kominkowa

W sali kominkowej od wielu już lat każdego dnia palimy w kominku. Ogień daje ciepło i przytulną atmosferę. To sala, w której przyjmujemy grupy do 100 osób. Tutaj odbywają się też koncerty regionalnych muzyków i tańce góralskie.

Antresola

To miejsce, z którego możemy podglądać zarówno główną salę jak i kominkową. Kameralnie umiejscowiony stół na 10 osób jest miejscem najchętniej rezerwowanym w naszej restauracji.

Taras zewnętrzny

W ciepłe i pogodne dni lata zapraszamy do stolików na tarasie zewnętrznym

Restauracja u Ducha Gór organizuje imprezy okolicznościowe